work
 • Prishtina Football Fest Public Screening Football Fest
  mbyll

  Prishtina Football Fest

  Public Screening Football Fest


  Edhe 25 dite deri ne festivalin me te madh futbollit ‪#‎France2016‬ ne Prishtinë 10 Qershor - 10 Korrik, transmetim direkt i te gjitha ndeshjeve te futbollit dhe aktivitete te ndryshme pergjate ketyre diteve ne "Sheshin Skenderbeu"

 • USAID - Kosovo the young europeans Shtandi i realizuar per USAID
  mbyll

  USAID - Kosovo the young europeans

  Shtandi i realizuar per USAID


  Location: ITB Berlin, Gjermani - Messe Berlin, idea dhe krijimi nga KD Events & Communications.

 • Shiperi vs Serbi Transmetim Publik
  mbyll

  Shiperi vs Serbi

  Transmetim Publik


  Organizmi me i madh ndonjehere ne Kosove, transmetime publike ne 7 qendrat kryesore te Kosoves, mundesuar nga KD Events & Communications, Të gjithë të bashkuar në ditën historike  

 • Shiperi vs Portugali TRANSMETIM PUBLIK
  mbyll

  Shiperi vs Portugali

  TRANSMETIM PUBLIK


  Organizimi i transmetimeve publike vazhdon edhe me ndeshjen Shqiperi vs Portugali, te gjithe bashke kuq e zi, te mbledhur ne qendren e qytetit te Prishtines, Sheshi "Zahir Pajaziti"

 • mbyll

  Shqiperi Vs Danimark

  Transmetim Publik


  Organzimi i transmetimit publik te ndeshjes Shqiperi vs Danimarke, live ne Sheshi "Zahir Pajaziti" Prishtine, Shtator 2015

 • VALA - Telekomi Design concept and Branding
  mbyll

  VALA - Telekomi

  Design concept and Branding


 • Shqiperi Vs Danimark
  mbyll

  Shqiperi Vs Danimark


 • Empower USAID Shtandi Panairi Kllik Ekspo Group Shqiperi
  mbyll

  Empower USAID Shtandi

  Panairi Kllik Ekspo Group Shqiperi


  Pas kerkesave te medha nga klientet ne thyem edhe kufinjte. Shtand i krijuar dhe implementuar per pjesemarrjen e 8 kompanive te tekstilit prej Kosoves dhe ekspozimin atraktiv te modeleve te ndryshme te tyre. Ku dhe fituam çmimin si shtandi me i mire ne Kllik Ekspo Group.    

 • Ceresit - Shqiperi Event
  mbyll

  Ceresit - Shqiperi

  Event


  Hapja solemne e Ceresit ne Shqiperi, tek Billa - Tirane Kjo Ceremoni, u manifestua me nje gala mbremje e shoqeruar me muzike, kenge e fishekzjarre.  

 • ARDA ARDA, 2nd Anniversary, Janar 2015
  mbyll

  ARDA

  ARDA, 2nd Anniversary, Janar 2015


  Planifikimi dhe Organizimi i event per pervjetorin e dyte te ARDA-s, Venue: Hotel Emerald, Prishtine

 • Fc Prishtina vs Sivasspor Organizimi i ndeshjes F.c Prishtina vs Sivasspor
  mbyll

  Fc Prishtina vs Sivasspor

  Organizimi i ndeshjes F.c Prishtina vs Sivasspor


  Eshte rastesi por edhe krenari qe ne organizojme edhe lojen e pare te pranuar nga FIFA edhe per klubin  me te trofeshem ne Kosove, FC Prishtina – FC Sivasspor, pas organizmit te ndeshjes Historike KOSOVA & HAITI.   Perkushtimi, dashuria, dhe profesionalizmi jane elementet tona ne qdo pune qe ne bejme, andaj edhe jemi vlesruar nga zyratre te FIFAs-se, mediave  dhe klubit Prishtina.

 • BRASIL 2014 Finalja
  mbyll

  BRASIL 2014

  Finalja


  Deshira per te sjelle ngjarje me përmasa globale ne mesin tone, eshte ajo qe na shtyn qe mos te ndalemi duke organizuar ngjarje te medha dhe unike ne sheshin Zahir Pajaziti ne Prishtine.Per te gjithë ata qytetare qe nuk kane pasur mundësi te udhëtojnë për ne BRAZIL, ne ju kemi mundesuar qe të percjellin ndeshjen finale LIVE ne nje skenografi mahnitese dhe dukje impozante,  andaj edhe moto e keti aktiviteti ishte PA VIZA N’Brazil. Sepse ne sjellim ndjesin e stadiumit.

 • Bahceci Panairi
  mbyll

  Bahceci

  Panairi


  Për të bëre një prezantim me të afërt për qytetarët e Kosovës, Spitali Bahceci ishte pjesëmarrës në Panairin Medikal MEDIKOS të mbajtur në Prishtine në Pallatin e Rinise, nga 8-11 tetor. Gjatë panairit, Spitali Bahceci bëri një prezantim profesional duke tërhequr vizitorë me standin i cili u cilësua dhe mori çmimin si standi me i bukur në 15 vitet e fundit në Kosovë. Po ashtu, paraqitja e stafit në mënyrë të rregullt dhe afërsia me vizitorët la përshtypje shumë...

 • Fushata 2014 Elections 2014
  mbyll

  Fushata 2014

  Elections 2014


  Duke u nisur qe ne vitin 2009 ne ndryshuam konceptin e organizmit ne fushata politike, sot mburremi dhe  jemi shume krenar qe edhe pas 5 viteve, gjithmone  jemi shume hapa para  te tjereve ne organizmin dhe dukjen vizuale te fushatave zgjdhore. Fotot Flasin sa nje mije fjale…

 • Air Prishtina Granit Xhaka
  mbyll

  Air Prishtina

  Granit Xhaka


  Ngajrje e veqante per Air Prishtina, por edhe pergjegjesi e jona, sepse per here te pare njeri prej futbollistve me te njohur shqiptare ne Zvicer po zbret ne qender te Prishtines per nje ngjarje simbolike por shume te rendesishme per Granit Xhaken dhe Air Prishtina.

 • CERESIT Event
  mbyll

  CERESIT Event


  E veqanta e ketij  organizimi ishte  prezantimi  I progarmit perms lojrave atraktive, e qe ishte nje ide e cila ngjalli te pranishmit dhe ishte e kuptushme dhe e pranushme nga te gjithe te pranishmit.

 • KOSOVA vs HAITI Ndeshja Miqesore
  mbyll

  KOSOVA vs HAITI

  Ndeshja Miqesore


  Historia shkruhet vetem nje here! Një nga eventet më të rëndësishme ku gërshetimi i emocionet dhe punës serioze na bënin ta ndjejmë çdo sekondë të kohës qe kalonte. Miqësorja e parë e Kosovës e pranuar nga FIFA kishte edhe shume sfida, duhej një organizim superior, partner të talentaur dhe menaxhim të mirëfilltë. Ne i bëmë të gjitha këto dhe arritëm të krijojmë një sllogan “Gjërat e mëdha bëhen me ne”

 • F.C Prishtina VS Yjet E Kosoves Ndeshje Revyiale
  mbyll

  F.C Prishtina VS Yjet E Kosoves

  Ndeshje Revyiale


  Ndeshje spektakolare e cila  ngjalli interesim shumë të madh dhe mbushi përplot stadiumin e kryeqytetit. Ishte rast i mirë që dashamirët e futbollit t’i kenë pranë idhujt e tyre.

 • DigitAlb Kupa e Kosovës
  mbyll

  DigitAlb

  Kupa e Kosovës


  Përkundër kohës shumë të shkurtë, angazhimi maskimal i stafit tonë arriti që këtë ngjarje ta realizon në mënyrën më profesionale. Karakteristik e veçant ishin efektet e ndryshme të përdorura duke dhan mesazhe të dëshiruara, pastaj realizmi i Ceremonisë së ndarjes së Kupës etj….  

 • Shqiperi VS Norvegji Ndeshja Kualifikuese, Sheshi " Zahir Pajaziti "
  mbyll

  Shqiperi VS Norvegji

  Ndeshja Kualifikuese, Sheshi " Zahir Pajaziti "


  Kësaj rradhe me DigitALB nga stadiumi Qemajl Stafa kemi arritur ta sjellim atmosferën spektakolare në Sheshin Zahir Pajaziti.   Ishin plot 90 minuta nën ethe dhe emocione të shumta.

 • N'Finale pa biletë II Champions League FINAL 2013
  mbyll

  N'Finale pa biletë II

  Champions League FINAL 2013


  N’FINALE PA BILETË II Ne dërguam mesazhe jashtë kufijeve të Kosovës, drejt atyre shëngen se lëvizja e lirë nuk mbyte dëshirën dhe shpresën. Me këtë ne kontribuam që FIFA dhe UEFA ta marrin mesazhin tonë, të na pranojnë në shtëpite e tyre të futbollit. Kjo ishte hera e dyte radhazi që organizuam një gjë të tillë

 • Rrenqethu shqip - 100 Vjetori Stadiumi i Prishtinës
  mbyll

  Rrenqethu shqip - 100 Vjetori

  Stadiumi i Prishtinës


  100 here flasim, 10 herë matemi, por 1 herë  shënojmë.   100 vjet shtet! Vetëbesimi dhe guximi na bëri të veprojmë, me biundjen që po bëjmë më të mirën dhe uniken. Para 100 vitesh ata organizuan ngjarjen e pavarësisë, ndërsa ne me krenari organizaum eventin unik dhe te vetmin  në shqiptari, “Rrënqethu Shqip” Stadiumin e mbushëm me atdhedashuri dhe dy ngjyra. Cdo frymë  nxirrte emocion, e cdo emocion rrnqethte lëkurë.  Performancë plote emocione dhe zëra...

 • Fushata Elektorale Lidhja Demokratike e Kosoves
  mbyll

  Fushata Elektorale

  Lidhja Demokratike e Kosoves


  Skema e detajuar e organizimit të fushatës ngjalli interesim të madh duke krijuar dhe shtuar besimin tek adhuruesit.     Për herë të parë në formë vizuele është paraqitur programi elektoral.

 • Euro 2012 PA VIZA N'Euro 2012
  mbyll

  Euro 2012

  PA VIZA N'Euro 2012


  Pa viza N’Euro 2012 Sakrifica që realizon dëshirën, paguhet sa do e shtrejtë të jetë, e aq më shumë ajo për footbollin. Në pa mundësi të lëvizjes pa viza në Europë, ne shtruam tepihun jeshile në mes të sheshit t’Prishtinës  për finalen EURO 2012, duke mundësaur që në kohë reale të përjetohen emocionet magjike me plotë adrenalinë Një event që mblodhi të gjitha moshat për një arsye të vetme, dashuria për footbollin. Ne cdo herë jemi në hap më...

 • N'Finale pa biletë I Champions League FINAL 2012
  mbyll

  N'Finale pa biletë I

  Champions League FINAL 2012


  N’FINALE PA BILETË Te nxitur nga deshira, morrem iniciativen qe te organizojme ngjarjen me te madhe futbollistike evropiane mu ne qender te Prishtines, transemimin live te nates finale te Champions League 2012, ku pjesemarrje ishte me mijera te rinje, qe perjetuan defrim dhe knaqesi

 • HAPPY 60 Ditëlindja e z. Behgjet Pacolli
  mbyll

  HAPPY 60

  Ditëlindja e z. Behgjet Pacolli


  Pa  qenë I vogël nuk bëhesh I madh, por nganjëhere një hap I vogël për vetën mund të jetë I madh për njerëzimin. Burrështetas vendor e  shumë diplomat ndërkombëtar, ishin present për të urar vitin e 60 të lindjes dhe vitet e shumta të sukseve për z. Behgjet Pacollin, zv.kryemninstër I Kosvës dhe afarist I sukseshëm në tregjet ndërkomëbtare. Një sfidë e tillë, të bën më të pjekur, por jo në fillim të saj. Andaj ne aq sa të priveligjuar që organizonim...

 • F.C Prishtina Finalja 2012
  mbyll

  F.C Prishtina

  Finalja 2012


  Në një ambient të mirë sportiv dhe me një përballje interesante futbollistike, Kampioni i Kosovës është përcjellur me efekte të ndryshme, duke krijuar momente emocionuese dhe pamje atraktive të ndarjes së Kupës.

 • Fashion Show Valdrin Sahiti
  mbyll

  Fashion Show

  Valdrin Sahiti


  Fashion show - Valdrin Sahiti Në botën e së bukurës, ndihmuam me më të bukurën. Organizimi i shfaqjes së Fashion Show na mishëroj edhe më shumë më të bukuren. Syri i çdo musafiri prezent, ishte antar i persosur jurie.

 • Ndriqim Dekorativ Albi Mall
  mbyll

  Ndriqim Dekorativ

  Albi Mall


  Ndriqim Dekorativ Albi Mall - Dritat per festat e fundvitit Festa e fundviti nuk imagjinohen pa stolise dekorative, e në trend me kohen ndriqimi dekorativ është bërë sinonim i stolive. Ne ndriquam ALBI Mall aq sa u pa nga larg.  

 • Loja Academy Krijim i Identitetit
  mbyll

  Loja Academy

  Krijim i Identitetit


 • Swarovski Prezantim i linjës
  mbyll

  Swarovski

  Prezantim i linjës


  Linja e re Prezantimi i linjës së re të Swarovsk-it, përmes elementeve të ndryshme të cilat e zbukuruan eventin dhe i dhanë madhështi të përsosur ne cdo detaj.

 • Nissan Advertising Campaign
  mbyll

  Nissan

  Advertising Campaign